Haberler

İTÜ Kuzey Kıbrıs sürekli Eğitim Merkezi’nden son dakika haberler, haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Microsoft Certified System Associate (MCSA) Kursu Tamamlandı

Mayıs 29, 2019

İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sistem uzmanları Emre KEP ve Seyfi ÇAĞDAŞ tarafından İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’nde MCSA Eğitimi verildi. Eğitimi tamamlayan kursiyerler 70-410, 70-411 ve 70-412 Microsoft sınavlarına girme hakkı elde etti. Sınavlarda başarılı olacak kursiyerler Microsoft Certified System Associate (MCSA) sertifikası alarak Microsoft Sertifikalı Sistem Yöneticisi olmaya hak kazanacaklar.

Eğitimlerde Microsoft’un dünya genelinde son kullanıcı işletim sistemi olan Windows Server 2012 Kurulumu, DNS, DHCP, IPv4 - IPv6, Depolama, Dosya - Yazdırma Servisleri, Active Directory Domain servisleri, Kullanıcı ve Servis Hesapları, Group Policy, Network Policy, Network Access, Şifreleme, İmaj Yönetimi, Güncelleme ve Hyper-V ile Sunucu Sanallaştırması için gerekli deneyimler kazandırılan kursiyerler, eğitim boyunca tecrübeli eğitmenler gerçek deneyimlerini paylaştılar. Kurslar, kursiyerlerin Microsoft sertifika sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamış oldu.

Tamamı laboratuvar ortamında gerçekleşmiş olan eğitimin sonunda kursiyerlere SEM Müdürü M. Ülkü KURUKAFA ve BT Eğitim Koordinatörü Kadime GÖĞEBAKAN tarafından 20410-Installing and Configuring Windows Server 2012, 20411-Administering Windows Server 2012 ve 20412-Configuring Advanced Windows Server 2012 Services katılım belgeleri verildi. Ayrıca İTÜ Kuzey Kıbrıs SEM tarafından yapılacak olan sınavdan %70 ve üzeri başarı gösteren kursiyerlere başarı sertifikası verilecektir.

Eğitim Koordinatörü Kadime GÖĞEBAKAN tarafından planlanan BT Eğitimlerine 2019’un ikinci yarısında da devam edilmesi planlanmış, Linux ve Java eğitimleri için başvurular alınmaya başlanmıştır.

Okunma: 3390 kez Son düzenleme tarihi: Çarşamba, 29 Mayıs 2019 11:48