Haberler

İTÜ Kuzey Kıbrıs sürekli Eğitim Merkezi’nden son dakika haberler, haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlk VMware Eğitimimizi Gerçekleştirdik

İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) bünyesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kurum ve kuruşların katılım sağlamış olduğu ilk VMware “vSphere: Install, Configure, Manage [V6.7]” eğitimini 11 – 15 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Eğitime katılım sağlamış olan Şeker Bank, Universal Bank, Lefkoşa Türk Belediyesi, Acapulco Hotel, KIBTEK ve Türk Bankası personeli eğitim sonunda edindikleri kazanımlar ile ilgili memnuniyetlerini dile getirirken; eğitmen Alper ÇANAK ise katılımcılara fayda sağlamak için ellerinden geleni fazlasıyla yaptıklarını ve bu tür eğitimlerde çok özverili davrandıklarını belirtti.

İTÜ Kuzey Kıbrıs SEM Bilişim Teknolojileri (BT) Eğitim Koordinatörü Kadime GÖĞEBAKAN bilişim ile ilgili eğitimlerin devam edeceğini ve amaçlarının IT sektörünün hızla gelişen ve değişen dinamiklerine hâkim olmak isteyen kişilere mesleki yetkinlik kazandırmak için katkı koymaya devam etmek olduğunu belirtti.

İTÜ Kuzey Kıbrıs SEM Bilişim Teknolojileri Eğitimleri ile ilgili faaliyetler devam etmektedir. 2019 yılının ikinci yarısında 3 kurluk CCNP, Linux, CCNA Security, VMware gibi bilişim eğimleri gerçekleştirilip, 2020 yılının ilk yarısı için gerçekleştirilebilecek eğitim çalışmaları merkezimizce sürdürülmektedir.

Okunma: 2037 kez Son düzenleme tarihi: Salı, 19 Mart 2019 16:19