EĞİTİMLERİMİZ

Bireysel veya Kurumsal, Kısa veya Uzun Süreli tüm eğitim programları; teorik ile pratik bilgiyi birleştirmeye yönelik oluşturulmuş olup, eğitimlerin sonunda eğitim içeriklerine göre tüm katılımcılara “Katılım Belgesi” veya “Sertifika” verilmektedir.

Kısa Mesafe Telsiz Yeterlik Belgesi’nin uluslararası mevzuatta adı SRC’dir (Short Range Certificate). Teknenizde bir VHF telsiz cihazı varsa, bu cihazı kullanabilmek için KMT sahibi olmanız gerekir. KMT sınavla alınıp; hem amatör denizciler hem de gemi adamları tarafından kullanılır. Sınava girecek adayınların 17 yaşını tamamlamış olması gerekir. KMT, uluslararası SOLAS sözleşmesine (Uluslararası Denizde Can ve Mal Emniyeti Sözleşmesi) tabi olmayan gemiler, 24 metreye kadar olan tekneler ve telsiz zabiti bulundurmak zorunluğunda olmayan gemilerde 5 yıl süre ile geçerlidir. KMT eğitimi, VHF telsiz cihazının kullanımını ve deniz haberleşmesini içerir.

Amatör maksatlarla ulusal veya uluslararası sularda emniyet ile denizde haberleşme yeterliliğini sağlayacak sınava hazırlamak ve başarılı sonuç elde etmek için gerekli altyapıyı sunar. Eğitimin kapsamı; Sistem ve Cihaz Tanıtımı, Deniz Telsiz Telefon Haberleşmesi, VHF Haberleşme Kanalları, Olağan Haberleşme, Tehlike, Aciliyet ve Emniyet Haberleşmesi, GMDSS ve DSC, EPIRB, NAVTEX & SART ve Genel Mevzuat olarak planlanmıştır. 2014 – 2018 yılları arasında Merkezimiz bünyesinde açılan ADB-KMT eğitimleri ve sınavları sonunda yaklaşık 110 kişi belge sahibi olmuştur.

Eğitim Tarihi: 20 - 23 Mayıs 2019

Sınav Tarihi: Duyurulacaktır

Süre: 15 saat / 1 hafta

Yer: Sürekli Eğitim Merkezi / Lefkoşa
Yabancı Diller Hazırlık Okulu / Gazimağusa
Girne Üniversitesi / Girne

 

Kurs Sorumlusu

Simge Baca OZANER

+90 392 630 5000 / 296

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mobile Menu