EĞİTİMLERİMİZ

Bireysel veya Kurumsal, Kısa veya Uzun Süreli tüm eğitim programları; teorik ile pratik bilgiyi birleştirmeye yönelik oluşturulmuş olup, eğitimlerin sonunda eğitim içeriklerine göre tüm katılımcılara “Katılım Belgesi” veya “Sertifika” verilmektedir.

Amatör Denizci Belgesi , kişilerin denizde spor ve gezi amacıyla tekne kullanabilmek için sahip olmaları gereken bir tekne kullanma yeterlilik belgesidir. ADB eğitimin amacı; adayları, 24 metreye kadar olan tekneleri amatör maksatlarla ulusal veya uluslararası sularda kullanmayı sağlayacak yeterlilik belgesine sahip olmak için girilecek sınava hazırlamak ve başarılı sonuç elde etmek için gerekli altyapıyı sunmaktır. ADB’sini alabilmek için adayın 14 yaşını tamamlamış olması gerekir. İTÜ-KKTC Gazimağusa Yerleşkesi ve Lefkoşa Sürekli Eğitim Merkezi’nde Uzak yol Kaptanları tarafından verilen eğitim süresi toplam 30 saattir.

Eğitimin kapsamı; Tekne Yapısı ve Motor, Tekne ve Kısımları, Motor, Seyir ve Seyir Yardımcıları,Mevki Bulma ve Yön Belirleme, Seyir Yardımcıları, Gemici Bağları , Genel Denizcilik Terimleri, Tekne Kullanımı, Manevra, Bağlama-Ayrılma Manevraları, Yavaşlama ve Durma, Şamandıraya Bağlama, Demirleme, Çatışmayı Önleme Kuralları (COLREG-DÇÖT), Meteoroloji ve Deniz Şartları, Denizde Canlı Kalma, Arama Kurtarma ve İlk Yardım, Acil Durumlar, Denizcililere Uyarılar ve Genel Emniyet Tedbirleri, Bakım ve Tutum, Deniz Çevresini Koruma konularını içermektedir.

Eğitim Tarihi: 20 - 23 Mayıs 2019

Sınav Tarihi: Duyurulacaktır

Süre: 15 saat / 1 hafta

Yer: Sürekli Eğitim Merkezi / Lefkoşa
Yabancı Diller Hazırlık Okulu / Gazimağusa
Girne Üniversitesi / Girne

 

Kurs Sorumlusu

Simge Baca OZANER

+90 392 630 5000 / 296

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mobile Menu