Haberler

İTÜ Kuzey Kıbrıs sürekli Eğitim Merkezi’nden son dakika haberler, haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Başbakan ERHÜRMAN İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti

Ağustos 20, 2018

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Tufan ERHÜRMAN, İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’ni ziyaret edip, Temmuz 2018’de başlayan yaz dönemi kurslarındaki çalışmaları yerinde gözlemledi.

İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi ve KKTC Başbakanlığı işbirliğinde elli öğrenciye yabancı dil, bilgisayar, etkili iletişim, felsefe, hızlı okuma, Kıbrıs tarihi, müzik, sinema ve takı tasarım alanlarında verilen eğitimlerle öğrencilerin çok önemli ilerlemeler kaydettiğini belirten ERHÜRMAN; eğitimlere devam edileceğini de dile getirdi.

İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ülkü KURUKAFA, Başbakanlığın desteği ile surlar içindeki çocuklara iki ay boyunca eğitim vererek, onlara bu alanlarda ilerleme sağlamayı ve donanım kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. KURUKAFA “Programa başlayalı bir ayı geçmiş olmasına rağmen, program beklediğimizin çok üstünde bir başarıya ulaştı” diye ekledi.

Başbakan ERHÜRMAN yaz eğitim kurslarının başarıyla yürütülmesinde her türlü desteği sağlayan İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’ne teşekkür etti.

Okunma: 242 kez Son düzenleme tarihi: Perşembe, 20 Eylül 2018 14:09

Mobile Menu