Haberler

İTÜ Kuzey Kıbrıs sürekli Eğitim Merkezi’nden son dakika haberler, haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İTÜ-KKTC Sürekli Eğitim Merkezi ve KKTC Başkabanclık Yaz Eğitim Kursları

Temmuz 04, 2018

İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlığı, gençlere yaz eğitim kursları verilmesine yönelik anlaşmaya vardı.

Başbakanlığın, herkese eşit eğitim olanağı sunulması amacıyla sürdürdüğü faaliyetler çerçevesinde rehber öğretmenler tarafından belirlenen elli öğrenciye; yabancı dil, bilgisayar, etkili iletişim, felsefe ve hızlı okuma alanlarında İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 02 Temmuz 2018, Pazartesi günü Lefkoşa’da eğitim verilmeye başladı.

KKTC Başbakanı Tufan ERHÜRMAN, eğitimlerin başladığı gün İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’ni ziyaret edip; seçkin ve köklü bir üniversite olan İTÜ ile başlatılan bu projenin heyecan verici olduğunu dile getirdi. Elli çocuk ve gence son derece güzel ve modern bir mekânda kursların verileceğini, bu sayede çocukların ve gençlerin yaz tatillerini değerlendireceklerini belirten Başbakan ERHÜRMAN, öğrencilerin geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarının sağlanacağını söyledi.

Okunma: 245 kez Son düzenleme tarihi: Perşembe, 20 Eylül 2018 14:14

Mobile Menu